Фільтри з активованим вугіллям – чи варто використовувати?
Безумовно так! Як центральні, так і призначені виключно для очищення питної води. Слід відзначити, що вугільний фільтр для води, що використовується в системах очищення води, має всі дозволи, що підтверджують безпеку контакту з водою для нашого здоров'я. Його вживання немає серйозних наслідків здоров'ю.
Насамперед, використання вугільних фільтрів змусить нас використати справді якісну воду з потрібним смаком, запахом та кольором. Це буде вода, яка відмінно підійде не тільки для харчових цілей, а й для купання. Це дуже важливо, особливо у випадку людей з чутливою шкірою та шкірними проблемами. Вода стає справді зручною у використанні.
Які домішки видаляє з води активоване вугілля?
Дослідження Агентства охорони навколишнього середовища США показали, що фільтри з активованим вугіллям можуть видаляти від води від 60 до 80 різних типів хімікатів. Вони досить ефективні для наступних 30 і помірно - для 22. Точність і типи забруднюючих речовин, що видаляються, значною мірою залежать від типу і якості активованого вугілля. Дослідження проводились на воді із водопровідної мережі. EPA рекомендує цей метод очищення води, якщо ви хочете усунути: гербіциди, пестициди, неорганічні забруднювачі у воді.
Хлор та його похідні
Одним із забруднювачів, з якими ми можемо боротися у воді, є хлор та його похідні. Це речовина можна відчути незалежно від того, чи ми використовуємо воду з колодязя або воду з власного споживання. Хлор та його похідні робити не обов'язково, хоча буває, що вони негативно впливають на органолептичні властивості води, такі як її смак та запах. Це робить воду досить неприємною для використання, особливо під час купання. Це може призвести до подразнення шкіри, почервоніння та загострення алергічних станів. Докладніше про це ви можете дізнатися у статті: Ось домішки, які можуть призвести до проблем зі шкірою.
Хлор та її похідні зазвичай є залишками дезінфекції. Це, як і раніше, один з найдешевших і найпопулярніших методів дезінфекції установок та захисту секцій від проникнення мікроорганізмів. Однак під час цього процесу можуть утворюватися побічні продукти. Докладніше про це читайте у статті: Хлорована водопровідна вода.
Фосфат
Активоване вугілля може видалити з води фосфати. Його присутність у воді може бути наслідком протікання стічних вод, стікання хімікатів з промислових підприємств. Фосфат важливий для правильного росту рослин, може призвести до збільшення помутніння води.
Фармацевтичні препарати
Під фармацевтичними препаратами слід розуміти синтетичні чи натуральні хімічні речовини, одержані з рецептурних та безрецептурних ліків, а також ветеринарних препаратів. Забруднення такого типу можуть потрапити у воду із негерметичних септиків. Багато людей просто викидають свої ліки, особливо прострочені, в унітаз. Запитання, пов'язані з утилізацією ліків, до кінця не вирішені, через що виникають такі ситуації. Ліки можуть потрапляти у воду разом з екскрементами тварин (ветеринарні), у сільськогосподарських угіддях – там теж іноді виникають проблеми із сільськогосподарськими стічними водами.
Пестициди
Активоване вугілля дуже добре справляється з пестицидами. Проведені тести показали, що він здатний видаляти 14 найпоширеніших і найпопулярніших речовин цього типу. Під пестицидами слід розуміти всі види речовин, що використовуються для знищення, відлякування та контролю форм рослин та тварин, які вважаються шкідливими. Серед пестицидів можна відзначити такі: гербіциди, фунгіциди та комахи. Такі заходи часто й інтенсивно застосовуються захисту сільськогосподарських культур. Отже, вони можуть легко проникати у глибші шари ґрунту та водоносні горизонти. Їхнє регулярне вживання з використаною водою може призвести до негативних наслідків для здоров'я, які можуть не проявитися навіть через роки.
Гербіциди
Гербіциди широко використовуються у сільському господарстві, та їх використання має дуже довгу історію. Вони допомагають підтримувати ваші посіви в хорошому стані, борючись із усіма видами бур'янів. Проте їхнє безконтрольне використання має недоліки. Одна з найсерйозніших проблем полягає в тому, що вони можуть збігати у воду і пробиратися в водоносні горизонти. Певні типи гербіцидів мають канцерогенні властивості.