Як правильно нанести номер на човен
Як правильно нанести номер на човен ПВХ і катер по ГОСТу ГИМС - покрокова інструкція. ГИМС вимагає, щоб судновий номер був нанесений в потрібному місці, встановленого розміру, та ще й контрастною незмивною фарбою. Зрозуміти логіку Інспекції можна - номер повинен бути невід'ємною частиною судна (звідси незмивна фарба), повинен бути стандартним і легко читаним (звідси єдині розміри і місця нанесення). Изготовление трафарета номера на катер и лодку доступно по выгодной и не дорогой цене, качественно и в точно заявленные сроки.
Але в житті все складніше. Вимоги ГИМС - це мілітарі-атавізм, що виходить із того, що всі судна великі і однакові. У цивільному флоті, і особливо маломірному, різноманітність величезна і відповідати вимогам не тільки складно, але часто неможливо. У статті детально розберемо, як правильно вибрати матеріал і спосіб нанесення реєстраційного номера на маломірні судна, щоб у ГИМС не було ніяких претензій до вас.
Вибір номера залежить від матеріалу корпусу
Пам'ятайте про незмивну фарбу, яку вимагає закон? Тепер забудьте. Не порушуючи нічого, можна обійтися без неї.
Катер, яхта, гідроцикл
Жорсткий корпус з гладким бортом
Номер на катеер
Номер на катер
Якщо у вас гладкий жорсткий корпус (алюміній і пластик), то підійде номер з самоклеїться плівки, який зручно наноситься за 5 хвилин (чисто і з мінімальною підготовкою корпусу), та ще й не вимагає часу висихання. Хоч це формально і не фарба, але ГИМС до цього не чіпляється - складно знайти відмінності, та й навіщо? Самоклейка всіх влаштовує. Жорсткий корпус з неідеальним бортом
Часто корпус може бути після неякісної фарбування або з явними нерівностями. В такому випадку використовувати самоклейку не вийде, так як вона буде нещільно прилягати, або хистко триматися на слабкому шарі фарби. Тоді краще застосувати трафарет і пофарбувати. Трафарет полегшить фарбування - без нього складно дотримати всі розміри строго по ГОСТу, та ще й зробити все швидко і красиво.
Човни ПВХ і ріби
Номер на човен ПВХ
Номер на човен ПВХ
У ПВХ тканини є дуже неприємна особливість - будь-яка фарба в'їдається настільки, що видалити її, не зіпсувавши «товарний вигляд», неможливо, а самоклеящаяся плівка не тримається так міцно, як на пластиці і алюмінії. Але і тут є компроміси - головне при виборі способу нанесення врахувати, наскільки часто човен буде згортатися.